Výlet do Madridu

Termín plánovanej akcie v Madride sa blíži a tak Vám posielame podrobné organizačné informácie.

Odchod a príchod

1. Do Madridu cestujeme letom FR 689 z Viedne 22.2. o 6:00.
  2. Do Viedne pôjdeme ranným autobusom, ktorý odchádza zo zastávky Most SNP o 4:00.
  3. Z toho dôvodu navrhujeme, aby chalani (hlavne tí, ktorí nebývajú blízko) prespali zo stredy na štvrtok v Dowine a ráno spoločne vyrazíme. Znížime pravdepodobnosť komplikácií s omeškaním a podobne.
  4. Plánovaný návrat do Bratislavy je v nedeľu 25.2. Z Madridu letíme letom FR 690 o 10:00 a pokračujeme z Viedne autobusom o 13:30. Príchod do Bratislavy je naplánovaný na 14:20 na zastávku Most SNP.

Na čo nezabudnúť

1. Cestujeme lietadlom len s príručnou batožinou a je potrebné sa zbaliť do jedného ruksaku.
  2. Treba dodržiavať pravidlá leteckej prepravy týkajúce sa prepravy batožiny a nebrať so sebou ostré predmety ako nôž alebo tekutiny s objemom viac ako 100 ml. Všetky hygienické potreby vložiť do priesvitného plastového vrecka.
  3. Osobné doklady - občiansky preukaz alebo pas a preukaz študenta (napr. ISIC).
  4. Spacák - najlepšie čo najmenší. Snažili sme sa čo najviac znížiť cenu za letenku a batožinového priestoru nemáme veľa.
  5. Bunda - aj v Madride môže byť zima.
  6. Vreckové

Platby

Cenu za celý pobyt sme odhadli na 190 EUR. Prosíme Vás o platbu na účet: SK27 8330 0000 0026 0129 7398. V prípade, že by reálne výdavky boli nižšie, preplatok Vám samozrejme vrátime.

Kontaktné údaje

V prípade potreby pred aj počas cesty nás môžete kontaktovať cez WhatsApp alebo telefonicky:

1. Ondrej Kováč, +421 944 629 147
  2. Štefan Kováč, +421 951 020 870

Prosím Vás o zaslanie čísla dokladu s ktorým budete cestovať tj. číslo OP alebo PAS.

Program

Počas výletu navštívime rôzne miesta. Určite si nenecháme ujsť príbeh (ne)poslušnej princeznej z doby slávneho maliara Velazqueza.

Las Meninas od Diego Velazquez
Štadión Santiago Bernabéu v Madride

Španielsko je krajina nad ktorou futbalová lopta nikdy nezapadá a dokým sa aspoň nedotkneme múrov moderného kolosea, nemôžeme tvrdiť, že sme tu boli.

Model lode Santa María v múzeu v Madride
Španielsky špecialita: Tortilla de patatas

Navštívime výstavu námornej vojenskej techniky a samozrejme ochutnáme aj nejakú špecialitu.

Pozrieme sa tiež na miestny klub s názvom Palomeras (podobný ako Gerlach).

Cieľ cesty

Nakoniec to najdôležitejšie. Do Madridu cestujeme, aby sme navštívili rodinu Duškovcov a ich bratranca Tomáša, ktorí tu tento rok študujú a patria do klubu Gerlach.

Rodina v Madride na námestí Puerta del Sol

Prajeme Vám pekný týždeň a v prípade ďalších otázok či iných pripomienok sa na nás neváhajte obrátiť.