Výlet do Madridu

Posielame Vám niekoľko spomienok z tohtoročného výletu do Madridu.

Vstávanie o 3:00 ráno nás nijako nepoznačilo a stále sme plní energie. Na fotke síce nie sú všetci, ale ani nikto nezaspal.

Z letiska sme pokračovali priamo do školy Tajamar (v Španielčine čelo resp. prova lode). Vo veľkom areáli školy sa nachádza aj klub v ktorom sme boli ubytovaní.

Duškovci nás privítali skvelými raňajkami.

Hneď po raňajkách sme sa vydali na prvú prehliadku mesta.

Plaza Mayor a Parque del Retiro

Pozreli sme si celú školu a dozvedeli sa veľa vecí o v skutku úžasnej histórii.

Škola začala ako sociálny projekt vo vtedy veľmi chudobnej štvrti na okraji Madridu. Predtým ako sa vôbec začalo s vyučovaním fungovala iniciatíva ako športový klub. Futbal má v Španielsku vždy úspech.

Ústredná postava Múzea del Prado - Diego Velázquez

Múzeum - nie je možné prejsť a vidieť všetko. Plán bol zdržať sa 2 hodiny, ale nakoniec aj 3 boli pre nás málo. Pri najznámejšom obraze sme sa zastavili na krátky výklad. Opýtajte sa chalanov čo si pamätajú.

Navštívili sme vojenské námorné múzeum a prezreli si aj kapitánovu kajutu.

Vyskúšali sme aj nejaké domáce špeciality. Napr. Mekáč a pod.

Nezabudli sme ani na duchovný program.

Stolné hry patria ku každej dobrej akcii.

A zažili sme ešte mnoho iného. Dúfame, že Vám chalani o všetkom poriadne porozprávali.

Hasta la vista, Madrid! Opäť sa sem vrátime.