Letný tábor

Valinor

miesto kde sa príbeh stane skutočnosťou

Prihláška Viac info...

Letný tábor 2022

V dávnej dobe v zemi Valinor boli stvorené dva magické stromy. Jeden, nazývaný Telperion vyžaroval strieborné svetlo mesiaca a druhý, Laurelin, zlaté svetlo slnka ...

Dátum, miesto, cena

Prihlásiť

Dôležité údaje

Tábor začína v nedeľu 21.8. Svätou omšou. Čas a miesto ešte upresníme. Na Svätú omšu sú pozvaní rodičia. Ak máte v pláne sa zúčastniť na Svätej omši vo Vašich farnostiach, stretneme sa (čas upresníme) priamo v areáli komplexu Chaty pod Gýmešom. Prosíme, aby ste dopravili deti až na miesto. V prípade, že je to pre Vás komplikácia, neváhajte sa nám ozvať. Určitý počet účastníkov sme schopní prepraviť.

 

Kontakt

Kontakné údaje, ktoré môžete použiť pred aj počas tábora

Dokumenty

Dôležité dokumenty, ktoré treba pribaliť

 • Kópiu zdravotného preukazu
 • Posudok o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa
 • Prehlásenie zákonného zástupcu – odovzdať pri nástupe na tábor vedúcemu

Pravidlá

Ďalšie informácie pre rodičov

 • Počas tábora deti odovzdajú mobily, MP3 prehrávače, … V prípade, že budete chcieť deti kontaktovať, vrátime im mobil počas poobedňajšiej prestávky.
 • Prosíme nebrať so sebou cenné veci (šperky, notebooky tablety, ...) a príliš veľký obnos peňazí. Neodporúčame ani mobil.
 • Každé dieťa musí poslúchať pokyny vedúcich.
 • Každé dieťa musí rešpektovať harmonogram tábora.
Plánovanie tábora

Doporučený zoznam potrieb

Ak sa Vám zdá, že chalani majú na fotkách z tábora stále to isté tričko, tak to určite ten fotograf vo Photoshope upravoval. No a takto to dopadlo.

 • Pevná športová obuv, náhradné topánky, prezuvky (sandále)
 • 2-3x tepláky alebo športové nohavice, 2-3x mikina, 6x tričko, rolák (teplý sveter), vetrovka či iná bunda (aj teplejšia)
 • kraťasy, pršiplášť, plavky, pokrývka hlavy
 • Hygienické potreby, uterák, opaľovací krém, repelent, slnečné okuliare, malý ruksak, fľaša na vodu, písacie potreby, baterka
 • Pyžamo, spodné prádlo na 7 dní
 • Slušné oblečenie na sv. Omšu, dlhé nohavice
 • Osobné lieky (informovať pri nástupe vedúcich)
 • Vreckové (len na sladkosti)
Bojovník na cestách

Výroba meča

Za splnenie špeciálnej úlohy budete mať na tábore výhodu vo forme prvotného ocenenia. Návod pozrite vo videu.

Návod na výrobu meča na tábor

 

Materiál na výrobu môžete nakúpiť napr. v Hornbachu. Pripájame odkazy na konkrétne produkty:

Výroba meča na tábor

Príbeh

V dávnej dobe v zemi Valinor boli stvorené dva magické stromy. Jeden, nazývaný Telperion vyžaroval strieborné svetlo mesiaca a druhý, Laurelin, zlaté svetlo slnka. Ony zabezpečovali vo svete pokoj a spríjemňovali tak život všetkým tvorom.

 

Až kým ich nezničil odporný tvor plný zla, zvaný Melkor. Odvtedy na svete zavládol nepokoj. Tma a zloba sa šírila medzi Elfmi aj ľuďmi ako hrôzostrašná choroba. Pred úplnou skazou celého sveta môže pomôcť len znovuzrodenie týchto stromov. Existuje už len jediná možnosť, ako to docieliť. Treba získať jeden zo Silmarilov, ktorý v sebe ukrýva zázračné svetlo. Toto svetlo má moc obnoviť oba zničené stromy nachádzajúce sa vo Valinore a zachrániť tak svet pred skazou. Mnoho rokov uplynulo, mnoho pokusov bolo uskutočnených, mnoho životov už vyhaslo pri výpravách na získanie Silmarilov. Nikomu sa to však ešte nepodarilo. Teraz sa objavila nová šanca získať Silmarily nachádzajúce sa na severe Stredozeme. Fingolfin odvážny, chrabrý muž so srdcom na správnom mieste zoskupil obrovskú armádu rytierov. Potrebuje už len zopár udatných mužov, ktorí by bojovali bok po boku spolu s ním.

 

Máš dosť odvahy zapojiť sa do tejto Veľkej výpravy? Chceš byť jeden z nich a vyslobodiť svet z pazúrov zla?

Stromy Valinoru

Aktivita je podporená grantovým programom Hlavného mesta Bratislavy na podporu pohybových aktivít a neformálneho vzdelávania v oblasti práce s deťmi a mládežou.