Star Wars Hra

Vyhodnotenie - mladší

Disciplína ↓ 🥇 🥈 🥉 🥔
1. Prechod Lávovou Riekou4:495:584:037:33
2. Stavba Lode Na Vesmírnu Výpravu10:476:556:384:49
3. Let Pokazeným Razor Crestom34b27b49b19b
4. Podivný Operátor Vo Vesmírnom Prístave3:075:526:555:30
5. Prestrelka So Stormtroopermi5:207:416:248:59
6. Zajatí V Imperiálnej Základni----
7. Prechod Cez Most Smrti6:143:127:116:21

 

Skupiny
🥇 1. miesto: Riško G, Teo F, Samuel D, Filip K
🥈 2. miesto: Matúš K, Ondrej B, Lukáš K, Marko M
🥉 3. miesto: Kubko M, Matej P, Miško, Samko V
🥔 4. miesto: Jakub P, Maťko M, Damián, Method, Teo B

Vyhodnotenie - starší

Disciplína ↓ 🥇 🥈
1. Prechod Lávovou Riekou1:362:03
2. Stavba Lode Na Vesmírnu Výpravu4:113:58
3. Let Pokazeným Razor Crestom99b106b
4. Podivný Operátor Vo Vesmírnom Prístave4:094:49
5. Prestrelka So Stormtroopermi4:273:51
6. Zajatí V Imperiálnej Základni6:0111:42
7. Prechod Cez Most Smrti4:375:05

 

Skupiny
🥇 1. miesto: Martin D, Ferko R, Tobi B, Matej S, Tomáš P
🥈 2. miesto: Timo B, Šimon S, Tomáš K, Michal R, Bernard T

Príbeh

Dobrodužná Star Wars hra pri príležitosti medzinárodného dňa Hviezdnych vojen. Vyhodnotenie pripravíme už čoskoro. Medzitým si môžete prečítať príbeh...

1. Únos baby Yodu

Tak toto sa nemalo stať! Ale ani mandaloriani nie sú dokonalí. A Mando si už narobil príliš veľa nepriateľov. Kým zariaďoval akúsi záležitosť (asi ďalšia lovecká objednávka) do jeho vesmírnej lode sa vlámali zákerní Trandošani a uniesli Baby Yodu.

Tento krát sa Mando ocitol na opačnej strane zákazníckeho portálu a vypísal odmenu v hodnote celej beskarovej tehličky za dolapenie únoscov. Príď v určený deň a stanovený čas a vyber si svoj tím. Snáď ani nemusím pripomínať, aby si si zobral svoj blaster. Lov sa začína!

2. Prechod lávovou riekou

Spolu s ďalšími lovcami odmien sa uchádzate o odmenu. Zárobok je to lákavý a nechceš zahodiť dobrú príležitosť. Preto si sa radšej spolčil so skupinou podobných lovcov. Takto budeš mať väčšiu šancu na úspech. Od Jawa priekupníkov s haraburdami ste si prišli vyzdvihnúť materiál na novú loď. Zaplatil si svoje posledné peniaze a veríš, že sa ti to vráti.

Avšak ukázalo sa, že záujemcov je tu viac než dosť. Musíte rýchlo preniesť nakúpené súčiastky do dielne. Pod vami sa nachádza lávová rieka a na jej okraji stúpa dym z ohorených zvyškov končatín všetkých možných tvorov, akoby štverajúcich a snažiacich sa vyslobodiť z ukrutne žeravej magmy. Radšej sa ani nepozeraj dolu.

 

Dohodnite sa a rozdeľte si úlohy. Vedúci vám bude merať čas za ktorý prenesiete súčiastky cez lávovú rieku. Nesmiete pritom stúpiť na zem.

3. Stavba lode na vesmírnu výpravu

Celý zadychčaný ste preniesli posledný kus pancierového plátu lode cez lávovú rieku. Myslíte si, že teraz si trochu odpočiniete, ale veľmi sa mýlite. Na krk vám dýchajú snaživci zo susedného klanu.

Nezastavujete sa preto a rovno pokračujete v práci v dielni na dokončení lode. Z orbitálnej siete ste si stiahli opensource zdrojové kódy riadenia a plán najrýchlejšej lode v galaxií. Len čo ju dokončíte už vám nič nebude stáť v ceste. Che-che-che...

 

Návod na stavbu lode

Dohodnite sa a rozdeľte si úlohy. Vedúci vám bude merať čas za ktorý loď postavíte. Pancierové pláty, ktoré ste preniesli cez lávovú rieku musia spolu držať.

4. Let pokazeným Razor Crestom

Ste celí zmätení z toho čo ste vlastne postavili. Tie zdrojáky na orbitálnej sieti, to bol asi nejaký fake. V každom prípade sa tá haraburda nevedno ako vzniesla do vzduchu. Ovládanie je však úplne nemotorné. Neviete kde sa zažíhajú hyper-motory a napájanie exokonvertóra sublimovalo. Pokrikujete navzájom na seba a snažíte sa vypnúť medzi-priestorové smerovky. Musíte sa snažiť zo všetkých síl, lebo okolo letiaca hviezda vás už čoskoro pohltí vo svojej gravitačnej vlne.

 

Hrajte spolu spaceteam. Počíta sa počet max počet bodov ktorý v hre dosiahnete.

5. Podivný operátor vo vesmírnom prístave

S odretými ušami ste sa dostali z vesmírnej búrky do pokojnejšieho medziplanetárneho priestoru a pokúšate sa nadviazať spojenie s operátorom v neďalekom prístave. Už od prvého momentu sa vám zdá akýsi tajomný. Akoby rozprával v hádankách. Alebo, že by strávil príliš dlho v spoločnosti majstra Yodu? Ukazuje sa, že vás nechce pustiť, kým mu na jeho hádanky neodpoviete správne. Až potom vám pridelí dokovacie miesto na pristátie.

 

Zavolajte cez InterKom operátorovi a požiadajte ho o pristátie na planéte.

6. Prestrelka so Stormtroopermi

Pri odpovedaní poslednej otázky ste už celí zúfalí. Operátor vás však predsa nakoniec pustí a aspoň na chvíľu si vydýchnete. Pocit úľavy však netrvá dlho. Cez okno kokpitu vašej lode zahliadnete rady zoskupujúcich sa vojakov Impéria. Ako je to možné? Nebolo predsa Impérium zničené?

 

Nemáte čas rozmýšľať na takými zbytočnosťami a okamžite sa chystáte na boj. Teraz už niet cesty späť. Akonáhle sa otvoria dvere lode zúrivo vybehnete sa snažíte sa prestrieľať si cestu hlava-nehlava. Zostreľujte všetko čo má na sebe biele brnenie. Ale Stormtrooperi nie sú žiadny hlupáci a nastražili vám do cesty míny. Pohybujte sa len po bezpečných cestách.

 

V čo najkratšom čase zostreľte všetkých stromtrooperov. Vedúci vám bude merať čas.

7. Zajatí v Imperiálnej základni

Podarilo sa vám prestrieľať si cestu z prístavu. Nárazová jednotka sa musela stiahnuť a uvoľnila sa vám cesta do stredu mesta. Je však vidieť, že ste tu cudzinci. Okoloidúci si vás premeriavajú a podozrivo sa na vás škeria.

Myslíte si: To neveští nič dobrého. A máte pravdu. Miestna pouličná zberba vás zradila a prezradila vašu pozíciu impériu. Obkľúčili vás zo všetkých strán a nedá sa nič robiť. Odvádzajú vás v putách do väzenia. Tu môžete konečne v pokoji rozmýšľať nad tým čo ste mohli urobiť lepšie, aby ste sa nedostali do tejto šlamastiky. Niektorí z vás sa poobzerali dookola a skúmajú možnosti úniku.

 

Vysloboďte sa z väznenia v čo najkratšom čase. Vedúci vám bude merať čas.

8. Prechod cez most smrti

Len vďaka nesmiernej inteligencií ste sa dokázali dostať z pút. Vylomili ste dvere a snažíte sa zorientovať v spleti uličiek väzenia.

Keď tu zrazu objavíte to čo nikto nečakal. Musela to byť samotná Sila ktorá vás sem priviedla, pretože v jednej z miestností väzenia zbadáte Baby Yodu. Ako obvykle sa na vás škerí a zakláňa hlavu do strany. Nečakáte na ďalšiu príležitosť, schmatnete dieťa a bežíte čo vám sily stačia.

V tom rozruchu ste asi narobili hluk pretože už sa sebou počujete prenasledovateľov. Pred vami sa nachádza nebezpečný lanový most a vo vašom tíme sú: človek, mandalorian, wookie a ewok. Bojový droid, ktorého máte so sebou vypočítal, že vojaci vás dobehnú za 17 minút. To je čas, ktorý máte, aby ste všetci prešli na druhú stranu a prerezali lano. Aby prešiel cez most človek potrebuje na to 1 minútu. Mandalorian prejde za 2 minúty, wookie za 5 minút a ewok za 10 minút. Bojoví droid sa obetuje aby ostatní mohli prejsť.

Avšak most je slabý a udrží len 2 osoby naraz. Okrem toho máte so sebou Baby Yodu. Je veľmi malý a jeho hmotnosť sa nepočíta. Na moste je taká tma, že nevidíte ani na krok. Našťastie dokáže Baby Yoda s pomocou sily vytvoriť svetlo. Bez svetla nemôžete prejsť cez most. Dokážete nájsť spôsob ako prejsť most a aby sa zachránili všetci členovia výpravy?